Az Európai Unión belül az Európai Bizottság 1987-ben indította el az Erasmus-programot, amely a felsőoktatási intézmények között hivatott biztosítani a szakmai tapasztalatcserét hallgatók, oktatók és más egyetemi tisztviselők számára. Ez a program 2014-től Erasmus+ néven fut tovább, magába olvasztva az eddig más néven működő, de ugyancsak oktatással és szakmai továbbképzéssel kapcsolatos európai szintű programokat.
Az Erasmus+ az oktatást, a szakképzést, valamint ifjúsági tevékenységi területeket és a sportot is magában foglalja. A program keretén belül az egyetem is fogad hallgatókat, oktatókat és felsőfokú tanintézményekben tevékenykedő adminisztrátorokat. Ez a kölcsönös szerződéses viszony lehetőséget biztosít arra, hogy még szorosabbra vonjuk kapcsolatainkat különböző külföldi intézményekkel. Az Erasmus+ program keretén belül a következő mobilitások támogatására nyílik lehetőség: hallgatók, oktatók, személyzet/szakemberek mobilitása (az egész életen át tartó tanulás minden szintje; pedagógusok, oktatók, oktatási és képzési szakértők, beleértve az oktatásba, képzésbe, illetve a nem formális ifjúsági oktatásba bevont ifjúsági munkásokat is); ifjúsági csereprogramok és ifjúsági önkéntesség.
Az Erasmus+ program keretében a megpályázott ösztöndíjak lehetőséget biztosítanak arra, hogy a hallgatók a partneregyetemek egyikében tanulmányi részképzésen vagy szakmai gyakorlaton vegyenek részt. A képzés keretében megszerzett eredményeket (kredikeket, szakmai gyakorlatot) az egyetem elismeri és beépíti saját curriculumába.
- HU
- EN
- RO